اقامت کاری و شرایط اخذ ویزای کار در ترکیه

اقامت کاری و شرایط اخذ ویزای کار در ترکیه چگونه است ؟  شرایط اقدام جهت کار در ترکیه چیست و تحت چه شرایطی تقاضای شما مردود اعلام می شود؟ شرایط اخذ ویزای کار در ترکیه چیست؟ آیا کار در ترکیه شامل قوانین خاصی می باشد؟ روش های دریافت کار در کشور ترکیه بطور قانونی چگونه است؟

هدف ما ارائه خدماتی با تضمین به شما دوست عزیز جهت کاریابی در کشور ترکیه می باشد و خرسندیم که به یاری خداوند رحمان موفق به این مهم شده و مورد اعتماد شما متقاضی عزیز قرار گرفته ایم.
وکلای مجرب ما میتوانند به شما در اخذ ویزای کار کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه دیگر راه های مهاجرت به ترکیه به صورت تضمینی می توانند از طریق فرم تماس با مشاورین ما تماس حاصل فرمایند.

گروه پناه تراول در تمامی زمینه های مهاجرتی میتواند در کنار شما و با شما رویایتان را به حقیقت پیوند زند جهت تماس با ما اینجا کلیک نمایید.

اقامت کاری

وضعیت و شرایط کار در ترکیه

گردشگری نقش مهمی را در اقتصاد این کشور ایفا می کند و بدلیل حضور افراد توریسم در این کشور بستر مناسبی جهت ایجاد شغل به این سبب در کشور ترکیه ایجاد شده است. بخش هایی کلیدی اقتصاد آن تولید، کشاورزی و گردشگری می باشد.

کشور ترکیه در زمینه ی ایجاد اشتغال و کار از جمله کشورهایی است که بیشترین میزان استخدام را دارد. این میزان جذب نیروی کار حتی از کشورهایی چون انگلستان، کانادا، فرانسه نیز بیشتر است.

جهت دریافت اجازه اقامت در ترکیه شما نیازمند به اجازه کار در کشور ترکیه می باشید. حال برای ورود به کشور ترکیه جهت کار شما نیازمند اخذ ویزا هستید، حال اگر شما ساکن کشوری هستید که نیاز به ویزا ندارید با توجه به موافقتنامه معافیت ویزا بایستی به وب سایت رسمی بررسی وزارت امور خارجه ترکیه رجوع کنید، شما نیاز به یک قرارداد کاری امضا شده از یک شرکت ترکیه ای برای بدست آوردن ویزای کار در رابطه با اجازه ی کار صادر شده دارید.

شخص جهت اخذ اقامت دائم کشور ترکیه نیازمند یافتن کار می باشد. دو راه برای دریافت کار در کشور ترکیه وجود دارد، در روش اول اقدام از طریق یک کارفرما که شما را در وزارت کار و امور اجتماعی این کشور تایید کند روش دوم اقدام مستقیم از طریق سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه می باشد، که این پروسه معمولا ۳۰ روز زمان می برد.

در صورت اجازه برای کار در ترکیه بر طبق قوانین کشور ترکیه، شما با کارفرمای مشخص برای یک حرفه ی خاص در مکان معینی مشغول به کار می شوید. بعد از گذشت یکسال در صورت توافق طرفین این اجازه کار قابل تمدید تا سه سال دیگر می باشد.

فرد جهت تمدید اجازه کار در کشور ترکیه بایستی حداقل ۱۵ روز قبل از اتمام مجوز خویش جهت تمدید مجدد آن اقدام نماید.

شایان ذکر است که اگر شما بواسطه اقامت تحصیلی در کشور ترکیه حضور دارید اجازه درخواست جهت ویزای کار این کشور را نخواهید داشت.

آدرس سایت برخی از شرکت های کاریابی به شرح ذیل است :

www.kariyer.com
www.eleman.net
www.cvyolla.com
www.sahibinden.com

شرایط عمومی کار در ترکیه

ترک ها معمولا بیش از همتایان اروپایی خود یعنی ۴۵ ساعت در هفته کار می کنند. روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷ مشغول به کار می باشند.

کارمندان معمولا ۱۴ روز قادر به رفتن به تعطیلات با حقوق می باشند و این میزان نسبت به ساعت های کاری فرد افزایش می یابد، به این دلیل افراد خارجی بسیاری تمایل به کار در کشور ترکیه را دارند.

افراد جهت یافتن کار نظری به سایت کاریابی و اداره کار ترکیه می اندازند و لیست کارهای موجود را بررسی می کنند، جالبست بدانید از بسیاری کارها در این لیست نام برده شده است.

در ضمن کارهایی که برای اتباع خارجی و همچنین کارهای پاره وقت یا نیمه وقت یا کار دانشجویی در نظر گرفته می شود بطور مداوم به روز رسانی می شود، که بر اساس خواسته های شخص انتخاب می گردد.

بدلیل رقابت بسیار شدید اغلب مشاغل را می توان از طریق جستجوی آنلاین دنبال کرد. راه های دیگری هم جهت یافتن شغل رایج می باشد که شامل تبلیغات روزنامه ها بصورت هفتگی و ماهیانه است. اکثر شرکت ها و کارفرمایان ترکی از شما می خواهند که تسلط به زبان ترکی جهت صحبت کردن و ارتباط را داشته باشید.

ترکیه کشوریست با هزینه های زندگی پایین و حداقل دستمزد ماهیانه در کشور ترکیه ۱۶۳۴ لیره می باشد. هزینه زندگی برای یک فرد مجرد در این کشور بطور متوسط ماهی ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار است.

متذکر میشویم که به منظور باز کردن حساب بانکی در این کشور شما نیاز به یک شماره مالیاتی دارید و برای دریافت این شماره مالیاتی بایستی پاسپورت، اجازه کار (اجازه کار تمام وقت، اجازه کار نیمه وقت) و یا اجازه اقامت خود را نشان دهید. در غیر اینصورت به شما اجازه ی باز کردن حساب ارزی را نمی دهند.

چنانچه تمایل دارید آگاهی کاملی نسبت به انواع روش های مهاجرت از نوع کاری یا تحصیلی داشته باشید و با توجه به شرایط خویش بهترین کشور را جهت کار یا تحصیل برگزینید، مشاورین زبده و با تجربه ما در گروه پناه تراول که بی شک در صدر بهترین موسسات مهاجرتی ترکیه است در خدمت شما دوست و هموطن فهیم میباشند. در صورت نیاز به امر مشاوره جهت کار در کشور ترکیه، شرایط تحصیل در ترکیه و مهاجرت کاری به دیگر کشورهای اروپایی از جمله کشور آلمان، اتریش، دانمارک و … با ما تماس بگیرید.

اقامت کاری

www.panahtravel.com

www.panahtravel.com

  • info@panahtravel.com

  •  No 901/9 – World Trade Center – Tehran Street – ANKARA – TURKEY

  •  www.panahtravel.com

PANAH TRAVEL

تمامی حقوق مطالب نزد گروه پناه تراول محفوظ میباشد.

 توسط تیم طراحی webitfix